• Home
 • Ożarowską Kartę Mieszkańca wyrobisz bez wychodzenia z domu!
Image

Ożarowską Kartę Mieszkańca wyrobisz bez wychodzenia z domu!

Tak, to możliwe! W dobie cyfryzacji i rozwoju technologii zrobisz to w domowym zaciszu.  Rekomendowana i podstawowa forma Ożarowskiej Karty Rodziny to karta w aplikacji mobilnej OKM Ożarowska Karta Mieszkańca dostępnej do pobrania za darmo ze Sklepu Google Play lub Apple App Store.
Powiemy Ci jak to zrobić krok po kroku… i na co zwrócić uwagę. Cały proces jest przejrzysty i łatwy.

Jak ubiegać się o Ożarowską Kartę Mieszkańca bez wychodzenia z domu?

Aby ubiegać się o Ożarowską Kartę Mieszkańca  bez wychodzenia z domu, potrzebujesz jedynie dostępu do internetu i urządzenia z dostępem do sieci, np. komputera czy smartfona.
Oferujemy również dostęp do komputera z internetem:

- w Urzędzie Miejskim w Ożarowie Mazowieckim, ul. Kolejowa 2 – parter (Biuro Podawcze)
- budynek Domu Kultury „Uśmiech” w Ożarowie Mazowieckim, ul. Poznańska 165, III piętro

Elektroniczna, plastikowa, czy zintegrowana – jaką kartę wybrać?

Wybór należy do Państwa.

Niezależnie od wyboru rodzaju karty pierwszym krokiem jest założenie konta, a następnie złożenie wniosku o Pakiet Mieszkańca.

Rekomendujemy używanie karty elektronicznej dostępnej w aplikacji. Wszystkie zniżki są honorowane po okazaniu jej na ekranie telefonu.

Jeśli jednak zdecydują się Państwo na posiadanie również karty plastikowej, można zaznaczyć to we wniosku i odebrać ją po kilku dniach (po otrzymaniu powiadomienia) w jednym z dwóch Punktów Obsługi Ożarowskiej Karty Mieszkańca.

Jeśli korzystają Państwo obecnie z Biletu Metropolitalnego to można wymienić go na Ożarowską Kartę Mieszkańca zintegrowaną z Biletem Metropolitalnym. Wtedy używamy jednej karty plastikowej, która zawiera w sobie zniżki wynikające z Biletu Metropolitalnego i Ożarowskiej Karty Mieszkańca. W takim przypadku należy przyjść do Punktu Obsługi Ożarowskiej Karty Mieszkańca zintegrowanej z Biletem Metropolitalnym ul. Poznańska 292; 05-850 Ożarów Mazowiecki i zwrócić posiadany Bilet Metropolitalny. W jego miejsce otrzymają Państwo nową kartę zintegrowaną.

Jeśli po raz pierwszy wnioskują Państwo o Bilet Metropolitalny i chcą, aby był on zintegrowany z Ożarowską Kartą Mieszkańca wówczas do Wniosku o pakiet Mieszkańca należy dołączyć również wypełniony Wniosek o wydanie spersonalizowanej Warszawskiej Karty Miejskiej dla Mieszkańców Gminy Ożarów Mazowiecki. W takim przypadku również należy zgłosić się do Punktu Obsługi Ożarowskiej Karty Mieszkańca zintegrowanej z Biletem Metropolitalnym ul. Poznańska 292; 05-850 Ożarów Mazowiecki. Formularze Wniosków o wydanie spersonalizowanej Warszawskiej Karty Miejskiej dla Mieszkańców Gminy Ożarów Mazowiecki dostępne są w ww. Punkcie Obsługi Kart.

Jak samodzielnie przejść przez rejestrację elektroniczną?

To naprawdę proste, wejdź na stronę okm.ozarow-mazowiecki.pl
 1. W menu strony znajduje się przycisk „załóż konto”.
 2. Zaznacz "tak" przy wybranym kryterium dostępu. Zaznacz jedną z opcji, jeśli jesteś zameldowany na terenie gminy Ożarów Mazowiecki, zaznacz odpowiednio i przejdź dalej.
 3. Wybierz, dla ilu osób chcesz założyć konto.
 4. Wypełnij formularz, podając dane wszystkich osób.
 5. Gratulujemy! Właśnie założyłeś konto w programie „Ożarowska Karta Mieszkańca”
 6. Aby skorzystać ze zniżek złóż elektronicznie w kolejnym kroku wniosek o Pakiet Mieszkańca. Jeśli zakładasz konto rodzinne, złóż wniosek o Pakiet Mieszkańca dla każdego członka rodziny, również dla dzieci.
 7. Dodaj po prawej stronie suwakiem „Pakiet mieszkańca” następnie wybierz czerwony przycisk „Wyślij wniosek”
 8. Wybierz odpowiedni sposób weryfikacji  i typ karty.
 9. Wgraj swoje zdjęcie (wszystkich członków rodziny w przypadku Konta rodzinnego) i wyślij wniosek do weryfikacji.
 10. Oczekuj na powiadomienie o akceptacji wniosku na podany adres email.
 11. Po pozytywnej weryfikacji otrzymasz link do pobrania Ożarowskiej karty Mieszkańca w formie elektronicznej i/lub  o terminie i miejscu odbioru karty plastikowej. W razie problemów istnieje możliwość konsultacji z pracownikiem Urzędu -  tel. 607 919 929 czynny w godzinach od 10.00 do 16.00.
Jest to najprostsza i najszybsza forma wyrobienia Ożarowskiej Karty Mieszkańca.

Powodzenia.